Graacher Domprobst Riesling-Spätlese feinherb 2022

s DPH: 411 Kč

  • Skladem: 20 – 100 ks

Graacher Domprobst je skvělým místem pro pěstování vína. Již před rokem 1800 bylo známo, že se zde rodí špičková vína. Jméno Domprobst lze vysledovat až do doby, kdy vína z nejlepších vinic byly dodávány proboštovi Trierské katedrály. Graacher Domprobst má sklon až 70 % s optimální orientací na jihozápad. Svou polohou jsou vinice chráněny před větrem a mrazem, což umožňuje velmi dlouhou dobu zrání.

Hluboká břidlicová půda, v níž dominují jílové minerály, spolu s mikroklimatickými podmínkami umožňují vytváření nejjemnějších ovocných aroma a úžasné minerality. Vína doplněná jemnou ovocnou kyselinkou nás vedou k neuvěřitelnému potěšení.

Hrozny z Graacher Domprobst se používají k výrobě prémiových vín. Nejlepší suchá vína jsou z Große Gewächs, které musí splňovat přísná kritéria sdružení vinařů Bernkasteler Ring z hlediska kvality hroznů. V ušlechtilém sladkém sortimentu Auslese *** zapůsobí svými výraznými ovocnými aroma a sladkostí spojenou s jemnou kyselostí. Starší ročníky se vyznačují jemností a vyzrálostí.

Tento Riesling z pozdního sběru (Spätlese) si zachovává část své přirozené sladkosti přerušením kvašení. Sladkost spojená s kyselinou má za následek v chuti živé víno. Mírná sladkost dokonale podtrhuje ovocné tóny vína. Ve srovnání s Kabinettem je Spätlese o něco silnější a výraznější ve své vůni. Láhev je uzavřena skleněným uzávěrem.

Alkohol: 11,0 %, Zbytkový cukr: 24,6 g/l, Kyseliny: 7,0 g/l