Graacher Domprobst Riesling-Spätlese feinherb 2020

Katalogová cena s DPH: 483 Kč

Akční sleva 20 %

s DPH: 387 Kč

  • Skladem: < 10 ks

Graacher Domprobst je skvělým místem a právem. Ještě před rokem 1800 bylo známo, že se zde rodí špičková vína. Jméno Domprobst lze vysledovat až do doby, kdy vína z nejlepších vinic byly dodávány na probošt Trierské katedrály. Graacher Domprobst má sklon až 70% s optimální orientací na jihozápad. Svou polohou jsou vinice chráněny před větrem a mrazem, což umožňuje velmi dlouhou dobu zrání.

Hluboká břidlicová půda, v níž dominují jílové minerály, spolu s mikroklimatickými podmínkami umožňují vytváření nejjemnějších ovocných aroma a úžasné minerality. Vína doplněná jemnou ovocnou kyselinkou nás vedou k neuvěřitelnému potěšení.

Hrozny z Graacher Domprobst se používají k výrobě prémiových vín. Nejlepší suchá vína jsou z Große Gewächs, které musí splňovat přísná kritéria sdružení vinařů Bernkasteler Ring z hlediska kvality hroznů. V ušlechtilém sladkém sortimentu Auslese *** zapůsobí svými výraznými ovocnými aroma a sladkostí spojenou s jemnou kyselostí. Starší ročníky se vyznačují jemností a vyzrálostí.

Tento Riesling z pozdního sběru (Spätlese) si zachovává část své přirozené sladkosti přerušením kvašení. Sladkost spojená s kyselinou má za následek v chuti živé víno. Mírná sladkost dokonale podtrhuje ovocné tóny vína. Ve srovnání s Kabinettem je Spätlese o něco silnější a výraznější ve své vůni. Láhev je uzavřena skleněným uzávěrem.

Ocenění:

Goldene Kammerpreismünze

Best of Riesling 2019: 89 Punkte

Eichelmann 2020: 89 Punkte

Gault&Millau 2020: 87 Punkte

Vinum Weinguide: 87 Punkte


Alkohol: 12,0%, Zbytkový cukr: 25,8 g/l, Kyseliny: 8,0 g/l