Graacher Domprobst Riesling-Spätlese feinherb 2020

s DPH: 388 Kč

  • Skladem: Poslední 3 ks

Graacher Domprobst je skvělým místem pro pěstování vína. Již před rokem 1800 bylo známo, že se zde rodí špičková vína. Jméno Domprobst lze vysledovat až do doby, kdy vína z nejlepších vinic byly dodávány proboštovi Trierské katedrály. Graacher Domprobst má sklon až 70 % s optimální orientací na jihozápad. Svou polohou jsou vinice chráněny před větrem a mrazem, což umožňuje velmi dlouhou dobu zrání.

Hluboká břidlicová půda, v níž dominují jílové minerály, spolu s mikroklimatickými podmínkami umožňují vytváření nejjemnějších ovocných aroma a úžasné minerality. Vína doplněná jemnou ovocnou kyselinkou nás vedou k neuvěřitelnému potěšení.

Hrozny z Graacher Domprobst se používají k výrobě prémiových vín. Nejlepší suchá vína jsou z Große Gewächs, které musí splňovat přísná kritéria sdružení vinařů Bernkasteler Ring z hlediska kvality hroznů. V ušlechtilém sladkém sortimentu Auslese *** zapůsobí svými výraznými ovocnými aroma a sladkostí spojenou s jemnou kyselostí. Starší ročníky se vyznačují jemností a vyzrálostí.

Tento Riesling z pozdního sběru (Spätlese) si zachovává část své přirozené sladkosti přerušením kvašení. Sladkost spojená s kyselinou má za následek v chuti živé víno. Mírná sladkost dokonale podtrhuje ovocné tóny vína. Ve srovnání s Kabinettem je Spätlese o něco silnější a výraznější ve své vůni. Láhev je uzavřena skleněným uzávěrem.

Alkohol: 11,0 %, Zbytkový cukr: 23,2 g/l, Kyseliny: 8,7 g/l